Magyar Bajnokság III. Helyezett: 2013., 2016. Magyar Bajnok: 2014. Magyar Kupa III. Helyezett: 2015., 2016.
Kiemelt támogatóink
Támogatóink
Facebook
Hírek

Sikeres újévi rajt

2015. 01. 08.

PINKK Pécsi 424 - ZTE NKK 70-64 (14-16, 22-21, 18-12, 16-15)
Komló V.: Dr. Győrffy, Kovács, Radnóti
Pécs: Ruják 5/3, Nagy Dorottya 6/6, Stewart 15, Faulkner 17, Gémes-Sarok 11/6 Csere: Őri 9/3, Key 7, Katona, Laczi Vezetőedző: Szentendrei Áron
Zalaegerszeg: Varga 2, Nagy Dóra 6, Horváth 6, Mackay 10/3, Zele 21/3 Csere: Darida 1, Szélesy 14, Velkey, Ambrus 4 Vezetőedző: Gáll Tamás
Újév új remények, szokták volt mondani és csapatunk szurkolóinak is ez járhatott a fejében a csütörtöki soron következő bajnoki mérkőzés előtt. De nem csak az újév miatt várhattuk bizakodással a január 7-i bajnokit, hanem a frissen, ideiglenesen kinevezett edzőpáros miatt is. A pályán mutatott játék azonban nem túl sok jóval kecsegtetett, minden ugyanott folytatódott ahol decemberben abba maradt. Az első tíz perc elején ugyan mindkét fél pontatlanul támadott, de a vendég ZTE ragadta magához a kezdeményezést. 10 másodperccel a negyed vége előtt 4 ponttal meglépett a ZTE, de szerencsére van egy Faulknerünk, akinek köszönhetően csak két pontos hátránnyal vághattunk neki a második negyednek.
Gyors pontváltással indult a második felvonás. Két perc elteltével azonban újra belendül a kékmezes csapat és gyorsan 8 pontra növelik előnyüket, melyre Nagy Dóri triplájával tudtunk válaszolni, így újra meccsben voltunk. A védekezésünk azonban még mindig nem túl acélos és viszonylag könnyű kosarakat kaptunk ellenfelünktől. Mindezek ellenére elkezdtük a felzárkózást, ezt Gáll Tamás a vendégek trénere, is észrevette, s négy pontos differenciánál (31-35) időt kért. A taktikai eligazítás után megmakacsolták magukat lányaink és a félidő végére egy látványos akció végén feljöttünk egy pontra.
Pontjaink sorát a második félidő elején Gémes-Sarok hárompontosa nyitotta, melynek köszönhetően ismét mi vezettünk. Ezután mintha megállt volna a tudomány, talán a legjobb jellemzés a támadásinkra a körülményes szó. A zalai lányok viszont nem voltak restek, ezt kihasználták és mire eszméltünk már ők vezettek 5 ponttal (40-45). Időt kérünk és láss, csodát 10 másodperc alatt 4 pontot szerzünk, így feljövünk egy pontra, Varga Zsófi begyűjti ötödik hibáját, így ő már nem nehezítette tovább a dolgunk. Ezek után Key mutatta meg, hogy az utóbbi hetekben nem felejtett el kosárlabdázni. Ismét egy Nagy Dóri tripla, melynek köszönhetően magabiztosan vezetünk és ez a 10. perc végére sem változott, 54-49-es állásnál kezdődhetett a mindent eldöntő negyedik negyed.
A játékvezetői hármas sípjele után megmutattuk hogyan kell bajnokhoz méltóan kosárlabdázni. A 33. perc derekán négypontos előnynél időt kérünk, mert igencsak kezdi magát felszívni Gáll mester csapata. Úgy tűnik Faulknernek tett a legjobbat a rövid beszélgetés, mind védekezésben, mind támadásban szemet gyönyörködtetően játszott. Bár a védekezésünk keményebb lett, de nem tudtunk biztosan vezetni. A mérkőzés hajrája a két(3) edző közti taktikai csatáról szólt, melyből lányaink jöttek ki jobban.
Nehéz mérkőzésen 6 ponttal tudtuk felülmúlni az egyre jobb játékot bemutató Zalaegerszeget.