Magyar Bajnokság III. Helyezett: 2013., 2016. Magyar Bajnok: 2014. Magyar Kupa III. Helyezett: 2015., 2016.
Kiemelt támogatóink
Támogatóink
Facebook
Hírek

Lassan őrölt a 424 malma

2014. 11. 23.

PINKK-Pécsi 424 - MTK 63-50 (19-22, 9-11, 20-9, 15-8)
Komló, 500 néző V: Gál, Rácz, Lövész
PINKK: Sánta 2, Ruják 4, Gémes-Sarok 6, Őri 8/6, Putnina 15 Cs.: Nagy D. 4, Faulkner 16, Key, Stewart 6, Katona, Adamecz 2, Domokos Vezetőedző: Roberto Hernández
MTK: Semsei 8/3, Orsó 7/3,Turóczi 11/3, Barnai 6, Medgyessy 4 Cserék: Orbán, Böröndy 1, Zsilinszky 7, Szabó, Baksa 4/3 Vezetőedző: Stevan Cupic
Az MTK elleni mérkőzés a papírforma szerint a könnyű, borítékolható meccsek közé tartozik. Ezúttal azonban borsot törtek a fővárosiak az orrunk alá, majdnem...
A kezdősípszó után a vendég lányok kapták el a labdát a levegőben, majd ugyan magabiztosan kezdtünk, de látszott, hogy lányaink a szerdai idegenbeli EK meccstől fáradtan kosárlabdáztak. A meccs második percében Turóczi triplájával először vezetett a vendég MTK. Ezek után - nem kis meglepetést okozva - végig uralták a negyedet a kékmezesek. 6 másodperccel az első 10 perc lejárta előtt időt kért Hernández mester 3 pontos hátrányban, de az idő kevés volt a felzárkózáshoz.
A második negyedből alig két perc telt el mikor ismét időt kértünk, ugyanis 8 pontra nőtt a Cupic gárda előnye. Az időkérés után a kissé ötlettelen támadójátéknak köszönhetően még mindig hét pont volt a hátrányunk, s ennek köszönhetően az eddig kiváló publikumunk türelme fogyni látszott... A nagyszünetre szokatlanul rossz mutatókkal vonulhattak lányaink, közülük egyedül Putnina emelkedett ki.
A második félidőt gyatrán kezdte mindkét csapat,de a negyed felére magukhoz tértek Roberto lányai. Végre kiegyenlítettünk (37:37), s ekkor ismét a vizitáló pestiek kértek időt. Csapatunkban Putnina mellé felnőtt Faulkner is, elsősorban fineszes átadásai révén. A harmadik 10 perc második felében végre nálunk volt a kezdeményező készség, s visszatértek a győzelmi reményeink is ezzel egyetemben. Faulkner mellett Őri is megtalálta a helyes utat, így a mindent eldöntő utolsó negyedre már előnnyel vonulhattunk.
Még frissen csenghettek a fülekben mindkét oldalon az edzői tanácsok, mikor is 26 másodperc elteltével a vendégeink mestere kényszerült időkérésre a remek kezdésünknek köszönhetően (47:42, négy nullával kezdtünk).Lányaink nem álltak meg, s folytatták a gólgyártást, s hamar 10 pontos előnyre tettünk szert. Azonban a megnyugtató előny ellenére nem szabadott túlzottan bizakodni, hisz nagyon harapott ez az MTK... De végre elkezdtünk jól játszani, és ráadásul a kék-fehéreknél szerencsénkre az eddig jól játszó Turóczi kipontozódott. De mi sem voltunk végre "kislányok", s ez Adamecz játékán mutatkozott meg leginkább, aki 3 perc alatt 3 személyit gyűjtött be. Ha nem is túl acélos játékkal de nyertünk, és most ez a lényeg.
Folytatás EK meccsen, december 3.-án Sopronban, 18 órakor.