Magyar Bajnokság III. Helyezett: 2013., 2016. Magyar Bajnok: 2014. Magyar Kupa III. Helyezett: 2015., 2016.
Kiemelt támogatóink
Támogatóink
Facebook
Hírek

Nagyarányú győzelem a szezonnyitón

2014. 10. 18.

ZTE NKK - PINKK Pécsi 424 73-101 (18-27, 19-20, 17-25, 19-29)
Zalaegerszeg, Játékvezetők: Györffy, Surányi, Kulcsár
Zalaegerszeg: Darida 7, Varga 3, Nagy Dóra 12, Horváth 2, Zele 35 Csere: Szélesy 9/3, Mackay 5, Makitalo, Ambrus, Velkey Vezetőedző: Gáll Tamás
Pécs: Key 22/9, Nagy Dorottya 5, Stewart 11, Faulkner 12, Gémes-Sarok 11/6 Csere:Putnina 15, Katona 5/3, Adamecz 9/3, Ruják 2, Sánta 7/3, Domokos 2 Vezetőedző: Roberto Hernández
Az eredmény alakulása. 5. perc: 8-13, 10. perc: 18-27, 15. perc: 33-36, 20. perc: 37-4725. perc: 43-56, 30. perc: 54-72, 35. perc 62-85, 40. perc 73-101
Kipontozódott:Varga Zs. 26. p., Nagy Dóra 32. p
Pontatlanul kezdtük a mérkőzést, kezdetben a ZTE vezetett, majd egy ideig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Cserékkel próbáltuk megtalálni a legjobb ötöst, mivel kissé akadozó volt a játékunk. A ZTE hasznosan, jól játszott, s a hibáinkból könnyű kosarakat szereztek. Amint sikerült rendezni a sorokat lassan növeltük is a különbséget.
A második negyedben ZTE szoros emberfogásra váltott, így felzárkózott egy pontra. Sok volt az eladott labdánk, de Sánta hármasával ismét megnyugtatóra nőtt előnyünk, majd 8 pont körül állandósult a két csapat közti differencia. A nagyszünetre 10 pontos előnnyel mehettünk.
A második félidő előtt sötétbe borult a csarnok, így rövid technikai szünet következett. A harmadik negyedben fokozatosan növeltük a különbséget. Putnina és Key látványos megoldásokkal rukkoltak elő, valamint Katona is jó cserének bizonyult. Tetemes, 18 pontos előnyre tettünk szert.
A negyedik negyedre szinte minden lényegi dolog eldőlt. A fiatalok jól szálltak be , s olykor szép megoldásokkal rukkoltak elő. Itt megjegyzendő, hogy minden pályára lépő játékos pontot szerzett. A szurkolóink legnagyobb örömére Key utolsó másodpercben elengedett hármasával átléptük a bűvös százas határt.
Roberto Hernández: Az első félidőben nem védekeztünk jól, harminchét pontot kaptunk, és a hullámzó teljesítmény a védekezésben a második játékrészben is folytatódott. Szerencsére a támadásunk kint és bent is, a tripláktól a palánk alatti játékig kiegyensúlyozott és kiváló volt."