Magyar Bajnokság III. Helyezett: 2013., 2016. Magyar Bajnok: 2014. Magyar Kupa III. Helyezett: 2015., 2016.
Kiemelt támogatóink
Támogatóink
Facebook
Hírek

Sorozatban másodszor is elhódította a Sió Kupát a PINKK Pécsi 424!

2013. 09. 15.

A döntő összecsapás kezdése némi késedelmet szenvedett a bronzmérkőzés izgalmai miatt, de ez lányainkat szerencsére nem zavarta meg. A csapat ezúttal megfelelő koncentrációval kezdte a mérkőzést és az első percekben tudatosította ellenfelével, hogy a mai napot szeretné bearanyozni a PINKK. Az első negyed végén még viszonylag szoros állást jegyezhettünk fel (12-16), de a második negyedben bevetett egész pályás letámadás nem ízlett a zalai csapatnak. A félidőre így már tetemes pécsi előnnyel vonultak pihenőre a csapatok (24-43). A harmadik negyedben a mindössze 9 játékossal felálló ZTE mindent megpróbált az eredmény tartására, azonban Sinclair 27. percben bemutatott triplashow-ja után már időt kellett kérnie Gáll Tamásnak. Az amerikai lány egy perc alatt három triplát süllyesztett el a ZTE kosarában (30-60). Innen már nem volt visszaút és a pécsi szurkolók éneke közepette ért véget a harmadik negyed (44-73). Az utolsó negyedben sem vett vissza a lendületből a pécsi alakulat, gálamérkőzéssé téve az idei Sió Kupa döntőjét. A zalaegerszegi lányoknak a mérkőzés végére az ereje és kedve is elfogyott, így a PINKK végül kiütéssel felérő 51-89 arányú győzelmet aratott.
Az eredményhirdetés során a torna legértékesebb játékosának Iványi Dalmát választották.
Roberto Hernandez: A csapat felkészülése láthatóan jó úton jár és bízunk benne, hogy még nagyon sok örömet okoznak a lányok szurkolóinknak.
Csapatunk jövő héten Győrben lép pályára a Tragikus hirtelenséggel elhunyt Fűzy Ákos és Tapodi Péter tiszteletére megrendezett emlék tornán ahol az Uniqa Euroleasing Sopron és a Szpartak Moszkva lesz az ellenfél.
Tartsatok velünk a bajnoki szezon során is!

ZTE NKK - PINKK Pécsi 424 51-89 (12-16, 12-27, 20-30, 7-16)

Szekszárd, 100 néző. Vezette: Farkas, Szabó, Maár.
ZTE: Török 13/9, Ambrus 1, Varga 11/3, Czukor 10/6, Horváth 7. Csere: Fritz 7, Vágvölgyi 2, Fuisz. Edző: Gáll Tamás.
PINKK: Mincikova 2, Ruják 2, Sarok 10/6, Őri 7/6, Tomlinson 17. Csere: Ajdukovic 18, Sinclair 17/9, Kováts 6, Adamecz 4, Erős 3/3, Iványi 3/3, Katona. Edző: Roberto Hernandez.
Az eredmény alakulása: 8.p.: 8-14. 18.p.: 20-36. 23.p.: 24-48. 27.p.: 30-62. 36.p.: 47-82.

Egyéni teljesítmények:

A torna legjobb játékosa: Iványi Dalma (PINKK Pécsi 424)
A torna legeredményesebb játékosa: Zele Dorina (Atomerőmű KSC Szekszárd) – 85 pont
A torna legjobb középjátékosa: Varga Zsófia (ZTE NKK)
A győztes csapat edzője: Roberto Hernandez (PINKK Pécsi 424)