Magyar Bajnokság III. Helyezett: 2013., 2016. Magyar Bajnok: 2014. Magyar Kupa III. Helyezett: 2015., 2016.
Kiemelt támogatóink
Támogatóink
Facebook
Hírek

Csapatunk szombaton megkezdte szereplését az idei Sió Kupán. (frissítve)

2013. 09. 14.

Ebben az évben a Sió Kupa 6 csapat részvételével zajlik két 3 fős csoportban. Az egyik csoportban a PINKK Pécsi 424, MTK (volt BSE) és a Vasas, a másik csoportban a KSC Szekszárd, ZTE NKK és a TFSE kapott helyet.
Az első mérkőzésünket délelőtt az MTK ellen játszottuk, ahol egy erős első félidő után kicsit megtorpanva, az utolsó negyedben kissé széteső játékkal 62-53 arányban diadalmaskodott a PINKK.

MTK Budapest - PINKK Pécsi 424 53-62 (11-19, 2-16, 14-13, 26-14)

Szekszárd. V.: Szabó G., Radnóti, Domokos.
MTK: Medgyessy 6, Orsó 8/3, Vukov 8/3, Szvitlica 15, Bagi 2. Csere: Szabó V. 7, Reiner 3, Miháczi 2, Zsilinszki 2, Baksa, Varga. Edző: Sztevan Csupics.
PINKK: Mincikova 2, Ruják, Sinclair 17/9, Őri 9, Tomlinson 10. Csere: Ajdukovic 6, Adamecz 4, Iványi 4, Sarok 4, Erős 3/3, Kováts 3, Katona. Edző: Roberto Hernandez.
Az eredmény alakulása: 6.p.: 3-12. 14.p.: 13-20. 24.p.: 13-40. 28.p.: 23-42. 36.p.: 43-52. 39.p: 48-55.
Kipontozódott: Tomlinson (30.p.), Őri (38.p.), Ruják (39.p.).
A folytatásban délután a Vasas volt ez ellenfelünk. Ezt a mérkőzést pedig ott kezdtük, ahol az első meccset abbahagytuk. A Vasas már 11 ponttal is vezetett az első negyedben. Szerencsére ezután a lányok már kicsit keményebben is odatették magukat, és néha már tetszetős megoldásokra is futotta az erőből. Végül 71-48 arányban győzött a 424-es alakulat. Ezzel pedig eldőlt az is, hogy a pénteki napon a házigazda ellen hosszabbításban nyerő ZTE csapata lesz az ellenfelünk a vasárnap 12.00 órakor kezdődő döntőben.
Csapatunknak így minden esélye megvan arra, hogy 2012 után idén is elhódítsa a Sió Kupát!

PINKK Pécsi 424 - MKB Euroleasing Vasas 71-48 (9-18, 22-8, 15-6, 25-16)

Szekszárd, V.: Szabó G., Radnóti, Vétek.
PINKK: Iványi, Mincikova 4, Sinclair 3, Őri 6, Ajdukovic 7. Csere: Tomlinson 13, Adamecz 8, Ruják 8, Katona 6, Sarok 6, Erős 4, Lengyel 4, Kováts 2. Edző: Roberto Hernandez.
VASAS: Pál 3, Süle 9/3, Szabó F. 3, Fejes, Barnai 15. Csere: Farkas 5, Aho 4, Gocsman 3/3, Wéber 2, Bajnóczi, Müller, Rakolcai. Edző: Krivacsevics Dragoljub.
Az eredmény alakulása: 4.p.: 2-10. 10.p.: 7-18. 17.p.: 27-23. 24.p.: 38-31. 32.p.: 50-32. 36.p.: 57-38.

Döntő: ZTE NKK - PINKK Pécsi 424 12:00
Minden szurkolót várunk Szekszárdra a döntőre, hogy együtt szurkoljunk a csapatunk sikeréért!